Sivu viimeksi päivitetty: 3.5.2026
Uutiset
Maaliskuussa Kokemäen kaupungin sosiaalisen median kanavissa kysyttiin, pitäisikö Kokemäkeä nähdä joskus myös pinkkinä. Kiinnostuksen määrästä päätellen vastaus oli selvä: nyt Kokemäki-korvakoruja on saatavilla myös vaaleanpunaisina.
Kokemäkeläisen Kolipirtti Designin valmistamat korvakorut ovat saaneet keväisen pinkin sävyn. Pinkkien korvakorujen lisäksi valikoimassa on keltaisia, turkooseja ja mustia Kokemäki-korvakoruja.
Korvakorut sopivat pieneksi lahjaksi esimerkiksi äitienpäiväksi, isoäidille, puolisolle, mielitietylle tai ystävälle tai iloksi itselle.
Kokemäki-korvakoruja on saatavilla ensi viikolla (vk 19 / 2026) Kokemäen kaupunginkirjastolta osoitteesta Haapionkatu 13.
Saatavilla olevat värit:pinkki, keltainen, turkoosi ja musta.Kokemäen kirjastossa myynnissä myös muita Kokemäki-tuotteita:Saatavilla olevat värit:pinkki, keltainen, turkoosi ja musta.Kokemäen kirjastossa myynnissä myös muita Kokemäki-tuotteita:https://kokemaki.fi/vapaa-aika/kirjasto/asiakkaana-kirjastossa/
viestintä- ja markkinointisuunnittelija
0404886109
helena.urpulahti@kokemaki.fi
15.5.2026 klo 14:38
14.5.2026 klo 15:50
13.5.2026 klo 13:33